Kolumbie, země květin

 

 

catleya

 

Protože už v úvodu povídání o Kolumbii jsem psala že vám chci ukázat ty její krásné stránky, proto vám dnes něco povím o kolumbijských kytičkách.

Málokdo ví, že Kolumbie je druhým největším vývozcem květin na světě a prvním vývozcem do USA. Kvůli  zeměpisné poloze Kolumbie, (nachází se na obratníku Raka), tu nejsou čtyři roční období, ale zato je zde několik různých klimatických pásem s různou teplotou, podle nadmořské výšky. A proto jsou  tu na určitých místech perfektní podmínky na pěstování květin.

A že je jich v celé Kolumbii požehnaně: 50 000 druhů všech barev a vůní, jak volně rostoucích, tak pěstovaných. Od docela “obyčejných” pampelišek rostoucích na loukách na bogotské savaně, až po orchideje, (kterých je tu na 3 5000 druhů.). Před více než 30 lety, když si lidé uvědomili, že právě kvůli zdejšímu podnebí, jsou tu květiny celý rok, se začalo s pěstováním  a vývozem květin. Právě v okolí Bogoty, v departamentu Antioquie a na jihu Kolumbie jsou ohromé plantáže, kde se pěstují nádherné růže, karafiáty, mnoho dalších, na vývoz.

Denně odlétá několik letadel jak do Holandska, tak do USA. V Holandsku se  rozváží na různé burzy, hlavně do města Alsmeer, kde se denně vydraží 44 000 000 květin z celého světa za neuvěřitelnou částku 16 miliónů eur. A tak, až si příště koupíte nějaké krásné růže nebo orchideje, je docela možné že jsou zrovna z Kolumbie.

Jediné kytičky co tu nenajdete jsou takové ty typicky jarní, jako jsou sněženky, bledulky, konvalinky, petrklíče a bílé narcisky (žluté tu jsou). Ale ani tulipánů ( vlastne už ano, už jsem si je několikrát koupila   ) a ani šeříku se tu nedaří. Ale jinak tu roste snad všechno. Jak říká jedna moje kamarádka : tady se zasadí koště a ono vykvete.

 

 

 

 

 

 

Na prezentaci o kytičkách se můžete podívat, když kliknete na modrý odkaz ” flores ”

flores

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *