Santa Marta

 

 

santa marta08

 

Santa Marta je třetí největší město (po Barranquill e a Cartageně ) na karibském pobřeží. Založil ho roku 1525 španělský dobyvatel Rodrigo de Bastidas aje to nejstarší město založené v Kolumbii a druhé nejstarší město v Jižní Americe.

Leží na úpatí horského masivu který se jmenuje španělsky Sierra nevada de Santa Marta. A právě ve Sierra Nevada se nachází nejvyšší hora Kolumbie :  Pico Cristóbal Colón, která měří 5 775 metrů.  Je to jedna největší turistická destinace, na karibském pobřeží( hned po Cartageně) . Má několik zálivů, kde se nachází spousty nádherných pláží. Přímo ve městě se nachází bývalá hacienda San Pedro Alejandrino, kde její tehdejší majitel Joaquín de Mier ubytoval  3. prosince Simona Bolívara, osvoboditele několika jihoamerických zemi (o kterém vám také někdy napíšu) a kde Bolívar 17. prosince stejného roku zemřel.

Je zajímavé že v té době byla hacienda situovaná dost daleko za městem, dnes se nachází skoro ve středu města. Již mnoho let je San Pedro Alejandrino státním památníkem.

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *