Sofía

 

 

 

IMG_0713Sofi, v pořadí pátá z mých vnoučat, bude maturovat za rok. Je až neuvěřitelné, jak rychle letí čas. Zdá se mi to včera, když mi Jana psala její «hlášky » na které se nedá zapomenout. A tak aspon  tři z nich sem musím přidat:

Vážný rozhovor. “Mami, můžu si s tebou promluvit jako dcera s matkou?”a a Jana jí odpověděla že samozřejmě ( a v duchu se klepala na co se jí bude Sofi ptát) : A Sofi jí úplně vážně říká: Maminko, máš moc průsvitnou sukni a jsou ti vidět kalhotky…

Síla modlidby
Sofi dostala od Ježíška novou, krásnou panenku která mluvila, dělala “ksichtíky”, usínala,pila z lahve a podobně.A jednou Sofi prišla za Janou a ptala se jak jí má pokřtít. Jana jí řekla že třeba Manuela a Sofi celá štastná odešla.  Za chvíli se však vrátila celá ubrečená a panence stékala po hlavičce voda. “Co se stalo?” se ptala Jana. A Sofi mezi vzlykama byla jen schopná říct “já jí křtila vodou a ona teď uz nepláče a ani se nehýbá, co budu dělat”.   A Jana jí na to řekla to první co jí napadlo: “tak se modli, ať se to spraví” a šla něco delat.  Asi za půl hodiny přišel nahoru dědeček a ptá se Jany co se stalo Sofi, ze prý k nim přišla (byli tam na návštěve Sofi bratranci a sestřenice), všechny si je svolala, řekla jim aby si klekli a dobrou půl hodinku se s nima modlila. A pak na milou panenku zapoměla. Během noci, v tom cartaginském horku panenka vyschla a tak ráno, Sofi přiběhla probudit maminku s panenkou v nárucí a s úsměvem od ucha k uchu ríká:  “mami, opravdu to modlení funguje”….

                         Niño Dios 020

Logika

Sofi zase něco provedla , Jana se rozlobila a dlouhé „kázání” zakončila slovy : „Sofi, dívej se na svět s logikou”, načež  Sofi se obrátí a říká Janě:  “a ty se na něj dívej srdcem”. . .

Post navigation

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *