Sopka El Totumo

 

 

totumo-volcan2Když se řekne sopka, okamžitě si člověk představí vysokou horu, lávu, dým a občas i zemětřesení. Ale nikdy by nikoho nenapadlo že v sopce se lze koupat. Tedy aspoň v té, která se nachází na karibském pobřeží v Kolumbii. Přesně asi 40 km od Cartageny.Jde o jednu sopku, tedy abych pravdu řekla, spíš sopečku, (nevím zda existuje jestě větší zdrobělina), která je vysoká jen 20 m, ale její hloubka je 2 200 m. Nikdy jí neuvidíte ani kouřit ani v ní nenajdete lávu, .Co však v jejím kráteru najdete, je bahno. Ale nemyslete že se jedná o nějakou vyhaslou sopku, vůbec ne. Je stále aktivní protože bahno se  stále obnovuje a  proto je i “čisté”. Je tak husté, že vás nenechá potopit a má příjemnou teplotu. Můžete tam pobýt tak kolem dvaceti minut, což hlídají tamní obyvatelé,aby se mohlo vystřídat co nejvíc lidí. Kráter je poměrně malý,takže moc lidí se tam nevejde.

 

Nahoru se musí vyjít po dřevěném schodišti, což je lehké.Horší už je sestup po druhém, které je na druhé straně.Ne že by bylo nebezpečnější než to k výstupu, ale proto, že je člověk obalený bahnem a je to jako by byl namydlený. Ale opatrně se dá sejít a dole už na vás čekají tamní vesničanky, které vás odvedou k blízké sladkovodní zátoce, kde vás umyjí. Asi si řeknete proč se člověk neumyje sám, že? Ze dvou důvodů: za prvé, tím si ty ženy přivydělávají a za druhé, je moc příjemné když člověk sedí v teplé vodě a někdo se o něho stará a umyje ho od hlavy až k patě. Jinak, to bahno má léčivé účinky protože obsahuje spoustu minerálů jako: oxid křemičitý, hořčík, chlorid sodný, vápník a sulfid železo.

 


A jen na okraj. Já tam sice vlezla, ale dlouho jsem tam nevydržela.Když jsem si představila, že pod nohama nic nemám, jen  dvoukilometrovou díru, tak mi to nedělalo zrovna dobře a vylezla jsem po pěti minutách.

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *